LUFTËRAT E NAPLEONIT
ebook

LUFTËRAT E NAPLEONIT

Código de artículo:
E1000860431
Editorial:
TEKTIME
Fecha edición:
Materia
Libros para Todos
ISBN:
9788835433699
Formato:
EPUB
Tipo de libro:
Ebook
DRM
Si

Një vështrim në luftërat magjepsëse të epokës Napoleonike.

Revolucioni Francez i fundviteve 1790 ishte një nga ngjarjet më kritike në historinë e Evropës. Ishte momenti përcaktues ? një rrëshqitje historike e tokës, e cila e çoi botën në një epokë të re, krejtësisht të ndryshme. Mjerisht, të tilla ndryshime vijnë gjithmonë me një çmim të lartë. Fill pas Revolucionit pasuan një sërë konfliktesh në shkallë të gjerë, të cilat kolektivisht njihen si Luftërat Napoleonike. Madhësia dhe egërsia e tyre, si dhe humbja e jetëve që shkaktuan ishin të pashembullta deri në atë kohë, dhe ato i treguan botës vëzhguese se ndryshimi i historisë njëmijëvjeçare mund të jetë brutal, i mbrapshtë dhe i trazuar.

PUBLISHER: TEKTIME

Artículos relacionados

Otros libros del autor

 • ?? ????????????? ???????
  ebook
  Titulo del libro
  ?? ????????????? ???????
  HISTORY NERDS;ALEKSA VU?KOVI?
  Código de artículo: E1000857057

  $71.00